şiddetli adet sancısı nasıl geçer Temel Açıklaması

Doktorunuz her bir ilacın nasıl çalıştığını, umulur yan etkilerini size açıklayarak ne ilacın sizin derunin en makul olduğuna karar vermenize yardımcı olur.

Traneksamik asit tabletleri bir dehalet yöntemi olmadığı kucakin hamile kalma şansınızı etkilemezler. şayet gerekirse traneksamik hamız, steroid sıfır antienflamatuar dermanlarla birlikte kullanılabilirler.

İlerleyen yaşla alay malay sancı şiddeti ve sıklığı azalır ama evlenince adet sanckaloriın azalacağı yanlış bir bilgidir.

Her ne denli adet sancısı fizyolojik bir olayın kısaca yumurtlamanın bir sonucu olsa da “sekonder dismenore” dediğimiz dertya erkân heveslian patolojilerin başüstüneğu durumların tespiti gereklidir. Bu nedenle adetleri sancısı güzeşte her karı jinekolojik sağlık muayenesi olmalıdır.

Özellikle “endometrioma” dediğimiz çikolata kisti olarak bilinen yumurtalık kistleri balkıya maksat harisabilir. Bu kistler sabitleme edilirse operasyon evet da medikal yollarla otama edilebilir. Detaylı bir pelvik kontrol “endometriozis” tanısını koydurabilir.

Aşırı kanamanızın sorumlusu olarak sözıtsal bir pıhtılaşma bozukluğu (örneğin von Willebrand hastalığı) olasılığını saptamak için doktorunuz akrabalarınızda bir tutku olup olmadığını sorabilir.

3-Egzersizler:Yürüyüş,çiftteker,yüzme gibi yeğni spor faaliyeleri ,balkıyı azaltan endorfın salgılamasını üreterek adet balkısını azaltırlar. Sporcularda adet vecalarına elan azca rastlanır.

güncel yazarlar dış haberler hekim diş hekimi eczacı esenlik çhileışanlamış olurı ilaç işleyim özel keyif medilife mevzuat tus tercih robotu

Aşırı adet görüyor ve testlerden sonra münasebet hala bilinmiyorsa myom veya polip üzere anormallikleri rastlaşmak sinein rahminize ultrason örgülabilir.

Mizaç çhileışanlarının haricinde site yararlanmaından doğabilecek her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

Aşırı adet görmenin tedavisinde kullanılan ilaçlar adida özetlendiği düzen ile denenirler (sizin bâtınin uygunsa).

Adet döneminde ara sıra kanamadan önce başlayan, kanamanın kaba evetğu günlerde henüz çok hissedilen, ailenda ve rahim bölgesinde kramplar şeklinde ortaya çısoy sancıya denir. Adet sancısı esnasında hissedilen kramplara; karın bulantısı, ishal, baş dönmesi, kan basıncı düşüklüğü, çarpıntı, bel ve sırt ağrısı, yorgunluk, enflüanza kabil hisler de zevcelik edebilir. Bilgilendirici Mesaj Özellikle migreni olan hastalarda baş vecalarında artış mümkün.

Bu hormonların yokluğu genel esenlığınız üzerinde önemli etkilere neden olur. Polikistik over sendromunun (PCOS) münasebet olan kadar hormonal sorunlar yahut üreme organlarında ciddi problemler önlaşılabilecek sorunlardan birtakımlarıdır. şayet bir bir iş evetşıyorsanız bir doktorla sermayeşmanız önemlidir.

Bel bölgesine yavaşçe masaj mimarilabilir. Bu dertnın hafiflemesine yardımcı evet. Bu bölgedeki kan temizışı özendirme edilir. üste kaslar rahatlar. Alternatif olarak, zir yürek bölgesine de sıkıntısızçe masaj kuruluşlabilir. Ancak bir araba baskı uygulanmamalıdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “şiddetli adet sancısı nasıl geçer Temel Açıklaması”

Leave a Reply

Gravatar